Ko boste potrebovali nova korekcijska očala, se boste morali oglasiti v eni od izbranih optik, kjer se vam bodo lahko izkušeni optiki posvetili in po potrebi tudi dobro svetovali pri izbiri okvirja in stekel za očala.

Na pregled vida pri okulistu ali specialistu oftalmologu se boste morali oglasiti, če je od vašega zadnjega pregleda minilo več kot dve leti. V tem primeru vam vid in oči pregledajo z najbolj sodobno zasnovanimi skenerji, ki med drugim lahko izmerijo tudi odziv vaših oči na slabšo svetlobo in na bleščanje. S tako natančnimi meritvami lahko dobite korekcijska očala, ki popolnoma izkoristijo vaš potencial vida.

Okvir korekcijskih očal

Okvirji za korekcijska očala so zelo pomemben korak, zato je dobro, da pred izbiro izveste čim več koristnih informacij. Obliko, velikosti in barvo okvirja za očala v veliki meri seveda narekuje tudi oblika vašega obraza, prav tako barva las in ne nazadnje vaša polt.

korekcijska očala za odličen vid
Večina okvirjev, ki se danes prodajajo, je ustreznih za korekcijska očala; vendar pa morajo imeti utor za lečo (kar drži rob leče), ki je zasnovan za držanje oftalmološke leče. V večini primerov mora biti ta utor velik 2 mm.

Strokovnjaki priporočajo, da si za izbiro okvirja vzamete dovolj časa in preizkusite najrazličnejše okvirje. Pomembno je namreč, da je okvir kar se da udoben in da se vizualno odlično prilega vašemu obrazu in seveda tudi vašemu slogu.

Stekla za korekcijska očala

Medtem ko je lahko izbira okvirja za korekcijska očala precej zabavno opravilo, je nekoliko drugače pri izbiri stekel. Ta so namreč tehnično precej zahtevnejša zadeva. Na voljo so namreč različni premazi, materiali, tanjšanje in podobne reči.

Nekdaj so pri izdelovanju očalnih stekel uporabljali pravo steklo. Ker pa je takšen material seveda precej težek in je v primeru loma tudi precej nevaren, so ga strokovnjaki pričeli nadomeščati z umetnimi materiali, kot jena primer polikarbonat.

YouTube video
Vodnik po lečah za korekcijska očala: vrste leč in materiali

Največ vprašanj se navadno pri naročnikih korekcijskih očal pojavi v povezavi s premazi za očalna stekla. Na voljo je na primer UV filter, ki zaustavlja škodljive UV žarke, zato se ga priporoča za vse uporabnike očal. Za modri filter pa je značilno, da zmanjšuje količino modre svetlobe, ki doseže oči. Dobrodošel je zlasti za tiste, ki zelo veliko časa presedijo za računalnikom ali drugimi zasloni. Vemo, da prekomerno izpostavljanje modri svetlobi lahko povzroča preveliko utrujenost oči, splošno utrujenost, ne nazadnje moti tudi cikle spanja, kar pa vpliva na splošno kakovost življenja.

Iz iste kategorije: